İlkeler

Web Tasarımında Temel İlkeler


Kullanıcılara yarar sağlayan ve arama motoru dostu olan web sitelerinin alt yapılarının düzgün
Olması gerekmektedir. Kullanıcıların siteye girişinin sağlanması ve sitede kalma sürelerinin
Uzatılması için web tasarım noktasında dikkat edilecek pek çok husus vardır.
SEÇKİN BİLİŞİM olarak bu hususlara dikkat ediyor ve sitelerinizi özverili ve trendlere
Uygun bir şekilde tasarlıyoruz.

Web tarayıcıları ile uyumluluk


Web tasarım hizmeti veren firmamız tarafından dikkat edilen hususlardan ilki web tarayıcılar ile uyumluluk olmaktadır. Sayfaların web erişimi sağlanan tüm cihazlar ile uyum sağlaması ve sitenin yerleşiminde issue olmaması adına siteler duyarlı olarak inşa edilmektedir.

Kullanım kolaylığı


En kaliteli web sitesi kullanıcılara en faydalı olanıdır. SEÇKİN BİLİŞİM olarak verdiğimiz web tasarım hizmeti kapsamında siteler gayet kullanışlı olmaktadır. Sayfaların yüklenme hızlarından site içi bağlantıların düzgün ve aktif olmasına, yazı tipi renklerinden zeminlere kadar pek çok hususa dikkat edilmektedir.

Kaliteli içerik


Web tasarım konusunda en çok dikkat edilmesi gereken kriterlerden en önemlisi ise içeriktir. Bir site hazırlamanın amacı bilgilerin kullanıcılara aktarılması olduğundan dolayı faaliyet gösterilen sektöre veya sitenin yapılış amacına uygun içeriklerin siteye eklenmesi gerekir. İçeriklerde anahtar kelime kullanılması, anahtar kelimelerin yerleşimi, içeriklerin çok uzun olmaması ve görseller ile desteklenmesine dikkat edilmelidir. Ayrıca yazım ve imla hatalarına da yer verilmemelidir.

Tasarım


Bir web sitesi oluşturulurken sitenin nasıl görüntüleneceği, içeriklere nerede ve nasıl yer verileceği belirlenmelidir. Site hazırlanmadan evvel bilgisayar ortamında ya da bir kâğıt üzerinde şekli olarak gösterilmesi hataların önlenmesine yardımcı olur.

Sitenin işlevsel olması


Sitelerin bir ana sayfası bulunmaktadır. Web tasarım yapılırken ayrıca website içine pek çok sayfa yerleştirilir. Bu sayfalara erişimlerin sağlanabilmesi için ise sayfalar arasında bağlantılar verilmesi gerekir. Kullanıcıların hangi sayfada hangi bilgi olduğuna dair bilgilendirilmesi noktasında site haritası oluşturulmalıdır. Bunun yanı sıra verilen bağlantılar düzgün olmalı ve aynı zamanda gereksiz sayfalara bağlantı verilmesinin önüne geçilmelidir.

SEÇKİN BİLİŞİM olarak tüm bu kurallar dahilinde sizlere profesyonel hizmet veriyor, ürün ve marka tanıtımı noktasında sizlere kaliteli ve pratik çözümler sunuyoruz.